APULUM PROIECT SRL

Alba Iulia
Fose septice și ministații de epurare

Alți profesioniști în apropiere de Alba Iulia

Solicitări recente

Panouri fotovoltaice

  • Localitate / sector: Drujești
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Sunt flexibil(ă)

Buna seara! As dori cotatia pentru panouri solare/fotovoltaice (nu stiu diferenta) pentru o casa de vacanta? Folosirea in mare parte ar fi un generator apa, fantana fiind in apropierea casei la 10m, prize pentru incarcarea telefoanelor, internet, TV si boiler electric pentru baie/dus. Noi stam acolo doar de doua ori pe an, cate 2 saptamani, in afara de asta parintii se mai duc. Imi puteti spune/recomanda de cate panouri am nevoie pentru a putea realiza aceasta idee? Tin sa mentin, avem 2 panouri si o baterie, nu stiu masura in Kw, care are puterea pentru un bec si internet.

Cadastru și intabulare

  • Localitate / sector: Căzănești, Ialomiţa
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil
  • Tip imobil: Casă

Debarasare

  • Localitate / sector: Buzău
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil
  • Alegeți serviciile dorite: Colectare și transport
  • Alegeți tipul de obiecte pentru debarasare: Mobilier (canapele, mese, scaune etc.)
  • Alegeți etajul: La etaj - fără ascensor

Cadastru și intabulare

  • Localitate / sector: Sector 5, București
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil
  • Tip imobil: Teren intravilan/extravilan

teren-alee (devenit drum public) , cadastru nr. neintabulat. Respinsa intabularea in pe motiv ca nu exista conventie cu proprietarii din condominiu pentru superficie. Dar conventia nu se poate incheia la notar pentru teren neintabulat. teren retrocedat prin L10/ cu mentiunea cu drept de superficie. Proprietarii din condominiu nu pot vinde apartamentele cu ipoteca bancara deoarece aleea nu este intabulata cu drept de superficie. Banca nu acorda credit.

Deratizare

  • Localitate / sector: Baia Mare
  • Tip de proprietate: Spațiu rezidențial
  • Unde este zona afectată?: În interior
  • Suprafața aproximativă: 100 mp
  • Cu ce fel de dăunători aveți probleme?: Șobolani sau șoareci

Doresc o deratizare și dezinfecție. Am găsit un șoarece și materii fecale ale acestuia/acestora.

Mobilă bucătărie

  • Localitate / sector: Argeșelu
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil

Sa fie pe colt, dimensiuni de 1,5 și 2,40 . Colțul sa fie pe partea dreapta. Vreau ca in partea de 1,5 sa intre aragazul cu ghiveta. As vrea sa pot băga mașina de spălat rufe in mobila și sa fie pe partea de 2,40 exact lângă chiuveta și să aibă usa sa nu se vadă mașina de spălat. Ca culoare vreau ceva modern cu crem cu maro sau un alb cu gri . Sau ceva combinații moderne dar nu cum e roșu verde ect.

Contabilitate

  • Localitate / sector: Cernavodă
  • Forma juridică: SRL
  • Domeniul de activitate: Franciza
  • Număr angajați: 1

Se preia o franciza print-un contract de colaborare. Nu se va vinde nimic personal iar banii se incaseaza din comision.

Ferestre PVC

  • Localitate / sector: Buzău
  • Accesorii pentru ferestre:
  • Număr ferestre: 1
  • Pachet sticlă: Strat triplu
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil
  • Montaj: Da

X

Încălzire/răcire

  • Localitate / sector: Cheia
  • Suprafața spațiului: 700 mp
  • Tip terminale: Încălzire în pardoseală, Calorifere
  • Montaj pompă de căldură: Da
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Sunt flexibil(ă)

Buna ziua mă interesează oferta dumneavoastră pentru pompa de căldură necesară încălzirii unei case de mp,înălțime camere 2.5m,demisol+,parter +E+mansarda+pod, am puffer de ltr,boiler de ltr,aprox mp încălzire în pardoseală și mp calorifere. momentan folosesc centrala pe lemne Viessmann de 80kw. am instalate panouri fotovoltaice de 12kw. dispun de un teren de mp unde pot fi montate serpentinele

Montaj gresie şi faianţă

  • Localitate / sector: Sector 2, București
  • Suprafața: 20 mp
  • Când aveți nevoie de acest serviciu?: Cât mai curând posibil

Placare terasă cu plăci de 10x10 cm partea de jos și 20x20 pragul de sub balustradă. Terasa are scurgere, deci trebuie cu pantă. Pentru distanțiere am niște forme ce ajută la montare (foto atașată) Lucrare la exterior, montarea de va face cu pat de adeziv (pentru a evita infiltrațiile). Am atașat o imagine cu o terasă identică placată cu aceleași materiale.