Casa din bolțari este finalizată, dar urmează reamenajări importante: schimbarea acoperișului, adăugarea de ferestre, construirea unei camere tehnice și două băi deasupra. Am nevoie de un arhitect care să vină la fața locului, pe 15 iunie (duminică), pentru o discuție cu proprietarul casei și o evaluare a lucrărilor necesare. Daca nu, prin apel video, duminica, si intalnire luni dimineata. Vă rog să-mi confirmați disponibilitatea și, dacă este posibil, să îmi trimiteți o ofertă pentru serviciile de proiectare și consultanță.
Buna ziua as avea nevoie de refacyr proiectul la casa ce am construito am inceputo in in regim propriu doar Ca Ca sa pot si intabulez trebuie sa refac proiectul caci la cornisa sant mai inalt cu 0,50 cm si la balcon am 2 stalpi de sustinere ce nu erau prevazuti un proiectul initial.... Multumesc
De indreptat pereții și colturile De reparat traseele cablurilor electrice (instalația electrica va fi executata anterior cu altcineva) Eventual glet+ plasa Văruit Dezafectare faianta și gresie baie Montaj gresie și faianta pana în tavan, pe toți peretii Dezafectare faianta bucatarie (existenta pe un singur perete), montaj faianta - brau pe 2 pereți opuși, cca 7 metri lungime pe 60 cm latime montaj gresie bucătărie (cca 12 mp) Montaj gresie hol, cca 7 mp Am rugămintea un răspuns doar pe email.
balcon cu latimea de 3,5m si adancime de 1,3m. pana la brau este zidit de constructor, si imi trebuie pe o latura ( 1,3m) decat placaj pt ca am un perete despartitor cu vecinul, inaltimea termopanului 1,6m. 2 ferestre mari cu rabat pe una si vertical si orizontal, pentru fata principala a balconului ( latura de 3,5m), iar pe latura mica ( cealalta de 1,3m) cu fereastra preferabilde 0,8m cu cele 2 deschideri. Mentionez ca este pe Sud balconul. Termopan PVC alb
Conectare punct de consum la sistemul fotovoltaic deja pus in functiune (inca nu suntem prosumatori). Trebuie doar conectat partea din fata a casei -consumul- in partea din spate unde este montat sistemul fotovoltaic. (Exista doua locuri de consum, iar doar unul are sistemul fotovoltaic instalat pe el, si acum dorim unirea celor doua locuri de consum deoarece nu mai avem nevoie de masurare separata.). E vorba de un sistem Sungrow 6kw cu baterie HV de 9.6 KW monofazat. Daca nu raspund va rog sa lasati un mesaj/whatsapp. Multumesc!
Balconul are 2 laturi: 1 panou frontal cu dim. x cm si 1 panou lateral cu dim. x cm. In partea superioara ambele panouri vor avea parte vitrata pe inaltimea de cm, iar in partea de jos ambele panouri vor fi obturate cu panouri termice, inaltimea partii de jos fiind de cm culoare : gri antracit pachet sticla : strat dublu dimensiuni parte vitrata (B x H): 1 buc.x fixa + 1buc.50x (stg.) oscilobatanta + 1buc x fixa + 1 buc. 50x (dr.) oscilobatanta
Am nevoie de un arhitect pt a realiza următoarele: - închidere balcon cu zid de cărămidă/BCA sau altă soluție propusă de acesta; - dărâmat pereții exteriori ai camerelor care acum dau înspre balcon pt a mari camerele; - construit ziduri despărțitoare pt a delimita noile camere. Este vorba de balconul mare, din releveul atașat. Locul: Popești-Leordeni, jud Ilfov.
Intentionez sa inalt o parterul unei case deja construite cu aprox. 50 cm in plus (2 randuri de BCA). Casa este construita in , din BCA, amprenta la sol de 88mp, este la gri, acoperisul fiind terminat. Intre grinzile acoperisului si ultimul rand de BCA este centura de beton. Acoperisul este jumatate mansardat iar cealalta jumatate pod nelocuibil. Inaltimea interioara nefinisata este in prezent de 2,50m aceasta urmand sa scada odata cu finisajele. Multumesc,
Casa parter de construit in Vladesti, terenul este stabil, exista apa si curent trifazic. Constructia din BCA Ytong de 30 cm, cu placa sus, izolatie polistiren 15 cm. Un garaj lipit de casa, facut din panouri sandwich de 10 cm pe stalpi metalici. Ma intereseaza preturi manopera si manopera +materiale pentru: fundatie, casa la rosusi casa la gri.
Inlocuirea conductelor de apa rece, coloanele verticale, la doua scari ale Asociatiei, bloc cu 8 etaje, fiecare etaj 3 apartamente astfel : Ap. 4 camere = 2 coloane, Ap.3 camere = 3 coloane si Ap. 2 camere = 2 coloane. Solicitam propuneri tehnice de executie din partea unui inginer pentru evitarea scaderii presiunii la etajele superioare