Am atasat doua planuri, cel actual, si cel care o sa fie implementat. Am nevoie de o oferta de pret si timp de executie pentru manopera executarii diferentelor care reies din plan. Aveti la dispozitie planul actual asa cum e spatiul dar si planul elaborat de catre arhitect si designer cu modificarile necesare optimizarii spatiului.
Casa P+ M in curs de finisare la interior: mansarda la gri+ sapa, parter la rosu in prezent. Din cauza ca sapa s-a turnat de curand, in anotimpul rece, a aparut mucegai pe pereti, aproape la tot etajul. Doresc o evaluare a situatiei prezente - daca se poate remedia ceva - apoi continuarea lucrarilor.
Am dori o recomandare/oferta pentru mobila de bucatarie cu urmatoarele caracteristici: - mdf vopsit - usi cu soft close - in stanga frigiderul doar incastrat in mobila, cuprorul si microundele unul peste celalalt incorporate - in dreapta un blat sub geam si dupa blat sa fie un fel de soldat de sus pana jos cu 2 fete din sticla pentru a pune diverse sticle cu alcool, pahare, ... - in mijloc dupa cum se vad tevile va trebui sa avem chiuveta, in drapta ei masina de spalat vase incorporata, in dreapta ei plita electrica cu hota telescopica - centrala ascunsa in mobila - mobila de sus pana jos (fara mobila deasupra geamului) - toate electrocasnicele sunt negre + chiuveta neagra - ne gandeam la o nuanta de verde - sa putem lasa faianta deja existenta (eventual doar schimbat chitul pentru ca este rosu) (sau pus contrablat daca nu se potriveste acel crem)
Cadru pat × cm - demontat 2 noptiere 1 comoda (45×80x80 cm) 1 TV (80 diagonala) 3 corpuri sufragerie (60x×37 cm, ×40x45 cm, 80××37 cm) 2 corpuri sufragerie ( x 80×37cm) Canapea ikea 2 corpuri (60x40x cm) - demontata Tv- cm diagonala 3 măsuțe 50×90x45 cm 2 lampadare Frigider- 65×64x cm Cuptor electric- 60×60×58 cm Cuptor microunde- 60×37×39 cm Plita electrica 60×50 cm Masa 75× - demontata 3 scaune 20 cutii- 49×32×40 cm
Doresc sa asfaltez aproximativ 55mp in curte (locul de parcare). Grosime asfalt aproximativ 4cm. Pe langa asta mai trebuie sa ridic portile de intrare in curte (porti metalice), sa ridic doua guri de canal care sa fie la acelasi nivel cu asfaltul, sa montam aproximativ 6ml de bordura si sa turnam o mica fundatie de 3mp din beton.
Bună ziua, Vă rog să mi faceți o sugestie profesională pentru un gard de circa ml să fie calitativ și preț rezonabil Vă atașez poze ca să aveți o ideie despre terenul unde este nevoie. Gardul să nu fie de lemn sau de plasă, nici din fier forjat. Aș dori din panouri PVC sau alte variante privative Pentru mai multe detalii luați vă rog legătura cu mine
acoperisul are aproximativ 45mp utilizabili orientare 75% est si 25% vest placat cu tabla ondulata lindab, in zona tineretului, bucuresti, se doreste un sistem victron, sau un alt sistem care merge offline fara sa fie conectat la internet cu panouri care sa acopere toata suprafata baterie de 5kw, in locatie este disponibil racord trifazic cu putere 26kw , nu este neaparat nevoie de sistem trifazic dar se doreste macar functie de ups pt 3.7kw
Inlocuire instalatie veche pe aluminiu, precizez ca vreau sa mearga in paralel instalatia veche pana la finalizarea celei noi. Vor fi in jur de 6 circuite dedicate C16 30ma , 6- B10 pentru iluminat si 7- B16 pentru prize. Instalatia se va face pe podul casei cu copex, dozele aferente fiecarei camere prize si becuri pe pod. Asi dori un pret manopera materialele le voi lua eu. Multumesc astept oferta. Locatia se sfla in Judetul iasi com. Sipote.
Bună ziua! Doresc să plachez o scară interioară turnată din beton, situată într-o casă din județul Bihor. Doresc un design elegant în stil american/britanic, cu următorul pachet de materiale și finisaje: Trepte: Din lemn masiv (preferabil stejar sau frasin), cu grosime de minimum 3-4 cm. Doresc un finisaj băițuit (natur sau nuanță închisă/nuc). Contratrepte: Din MDF vopsit poliuretanic alb (sau lemn masiv de esență moale vopsit alb). Exclud PAL-ul melaminat. Plintă (zoclu): Doresc plintă pe perete în zig-zag, vopsită în alb. Balustradă: Mână curentă din același lemn ca treptele și stâlpișori verticali vopsiți în alb. Numărul aproximativ de trepte este de 15 + 15, in forma de U. Rampa este deja turnată din beton. Aștept oferte de la firme/ateliere specializate din Bihor care pot asigura măsurători precise, debitare în atelier și montaj profesional (cu adeziv special silanizat, nu doar cu spumă). Vă rog să atașați și poze cu lucrări similare realizate de dumneavoastră. Vă mulțumesc
Cerere ofertă manoperă gard (85 m) – Domnești, Ilfov Bună ziua, caut o echipă pentru execuția unui gard perimetral cu o lungime de aproximativ 85 ml în comuna Domnești, Ilfov. Specificații lucrare (Manoperă): 1. Pregătire teren: Defrișare vegetație/scoatere rădăcini pe traseul gardului (unde este cazul). 2. Fundație și soclu: Săpătură, așezare strat de piatră pentru drenaj, armare centură (grinzi/stâlpi). 3. Cofrare profesională: Solicit cofrare cu plăci tego sau cofraje metalice (pentru un aspect finisat al betonului, fără denivelări). 4. Turnare beton: Turnare din cifă, obligatoriu cu vibrator de beton (echipa trebuie să aibă echipamentul propriu). 5. Montaj structură: Fixare stâlpi metalici și montaj panouri metalice tip jaluzea (lamelele le am deja). Cerințe logistice: • Echipa trebuie să dețină cofrajele (tego/metalice) și vibratorul de ciment. • Materiale: Eu furnizez materialele principale, dar aș prefera ca echipa să poată asigura/fasona fierul pentru armătură (opțional, de discutat). Termen: Doresc începerea lucrării cât mai rapid. Vă rog să lăsați un preț orientativ per metru liniar (ml) sau pentru întreaga lucrare. Prefer comunicarea pe email sau whatsapp!