Am achiziționat mobilă veche infestată cu gândaci xilofagi (ceasornicarul morții). Într-un interval scurt de timp (10 zile) aceștia s-au răspândit la plinta de lemn și cred că și la scara de lemn. Casa este în amenajare. Deși am eliminat din casă mobila cu probleme, vreau ca în acest stadiu incipient să eradichez în totalitate pe cei care au apucat să infesteze. Mulțumesc din suflet
Am achiziționat mobilă veche infestată cu gândaci xilofagi (ceasornicarul morții). Într-un interval scurt de timp (10 zile) aceștia s-au răspândit la plinta de lemn și cred că și la scara de lemn. Casa este în amenajare. Deși am eliminat din casă mobila cu probleme, vreau ca în acest stadiu incipient să eradichez în totalitate pe cei care au apucat să infesteze. Mulțumesc din suflet
Foarte multi gândaci de bucătărie, zona in general este afectată, dar suntem singurul apartment care se confruntă cu acestia in interior. foarte mari in general, dar si pui, ii gasim prin toate camerele fie morti, fie vi, am incercat diverse tratamente, dar nimic nu a dus la scăparea definitiva a lor.
Ploșnițe de pat
Buna ziua! De câteva săptămâni am inceput sa vad cate un gândac prin casa iar în ultima săptămână am văzut tot mai des atât în sufragerie unde văzusem inițial prima dată cât și în bucătărie in dulap,pe blat și in dormitor . Am dat cu soluție pt gandaci și am crezut că or sa dispară ,dar surpriza când am văzut unul pe peretele la televizor și am dat cu aroxol a apărut surpriza ,după mobila jos au început să mișune mult mai mulți ! Am făcut un atac de panic de mama frumuseții când i am văzut! Bănuiesc că au depus și ouă pt că sunt și adulți și pui. Daca mă puteți ajuta chiar astăzi cu o echipa v- as fi tare recunoscătoare! Mulțumesc frumos!
N am apucat sa fac poze . Doar am.pulverizat cu un spre când am văzut. Sunt gândaci negrii. I am văzut întâi în baie ,apoi am văzut unul în camera . Duoa ce au decedat i am aruncat în wc .Am crezut ca este doar un caz izolat . Chiar acumnde dimii am descoperit unul într un sertar .Aoi am decis sa caut aici o formula mai eficace și mai sigura .
A fatat o pisica in atelier si dupa ce am reusit sa le dau afara am constatat ca sunt purici.Am chemat o firma de desinsecti nu cu ce au dat ,dar a doua zi era si mai plin de purici .ma tot chinui cu clor,otet sare fiole dupa la plafar,dispar o zi dupa care apar iar chiar nu stiu cu sa mai dau.
Am fost infestați printr-un ps3 luat de la ei l.am.pus In casa și de acolo a pornit totul am omorat în acea noaptea vre 50 am crezut ca am scapat după aproximativ 2 săptămânii am văzut vre o 5 în bucatarie în zile diferite iar în seara aceasta când av scriu unul în dormitor menționez ca dormitorul.si lovindu-l.sunt una lângă alta în schimb bucătăria e separat
Sunt peste tot, vin de la tocurile geamului, de sub patchet , din colturi, de la plinte, au invadat inclusiv patul , patutul fetitei mele, ideea e ca ele sunt in structura blocului, toti vecinii se confrunta cu asta.. dar la noi deja e insuportabil, nu mi pot lasa o paine pe masa, sau sa scap o firmitura pe jos caci ele deja apar, sunt si cu copilas mic.. e foarte neplacut