Servicii de consultanta imobiliara pentru ferme agricole in Ialomita si Calarasi (analize, audit si comasare teren agricol ) Arenda teren agricol, in proprietate, catre 2 fermieri Inchiriere apartamente, in proprietate, catre 4 chiriasi, in Bucuresti, sect 6 Dorim locatie contabil in sector 6, zona Crangasi, Lujerului, Dreptatii
Sunt hărțuită de o asociație de proprietari, că sunt datoare la întreținere.Eu am plătit dar nu vrea să recunoască. Ma dat în judecată în 2dosare, și la executor judecătoresc care îmi oprește aproape toată pensia de boală.Mi-a băgat 12-7metri cubi de apă, penalități de 20%,etc.Eu am chitanțele plătite și nu pot dovedi deoarece nu mi le ia nimeni în seamă și nu vor să le socotească.
Inlocuire siguranta electrica: siguranta C45N este de la circuitul cu cei mai mari consumatori, frigider, masina de spalat etc., iar aseara a cazut de mai multe ori atunci cand functionau in acelasi timp frigiderul si masina de spalat sau frigiderul si cuptorul cu microunde. In prezent mai functioneaza doar frigiderul pe acest circuit.
56mp disponibili cu 12,6kwp instalabili, instalatie trifazata cu stocare de 20 kw, fara injectie in retea dar conectata pentru a trage necesarul suplimentar din retea, trebuie sa poata sustine o descarcare de cel putin 15 kwh din baterii. Fara incarcarea bateriilor din retea, doar din panouri. Surse proprii, societate comerciala.
Panourile se vor intinde peste o casa si o anexa. Distanta pana la contor este de ~50m. Am sistem monofazat si as dori undeva la 8KW si stocare in baterii 15KW. Daca se poate sa fie sistem hibrid off grid si on grid si de asemenea bateriile sa se poata incarca si de la un sistem eolian sau generator. Multumesc
Bună ziua mar interesa un kit complet de panouri fotovoltanice sa fie totul electric însemnând sa pot monta si centrala pe curent si sa ducă 5 calorifere am achiziționat si un panou de incalzire apa asta pentru timpul verii dar iarna va duce acel sistem ? Produce atâta putere sa ducă centrala ,automata,si plita electrica ,bine nu vor fi toate in același timp dar posibil sa se intercaleze uneori
pe mobila pe colt alba sau crem
Bună ziua, aș avea nevoie de o verificare tehnică într-un apartament la ultimul etaj din Timișoara. Am un miros persistent în hol, care se accentuează la căldură, dar fără igrasie sau semne vizibile. Bănuiesc o posibilă problemă la sistemul de încălzire în pardoseală (s-a folosit o soluție de curățare) sau o scurgere ascunsă. Mă interesează o verificare cu cameră termică / detecție de pierderi / test de presiune. Ați putea veni pentru o evaluare? Mulțumesc!
Casă modernă pe parter, suprafață totală de aproximativ mp, care să aibă următoarele: bucătărie cu insula, debara, living cu spațiu de dining, 2 băi (duș și cadă), 3 dormitoare, dressing, o cameră tehnică (pentru centrală/mașina de spălat, uscător) și terasa exterioară în spate. Un aspect important ar fi reprezentat de luminozitate (geamuri mari, ieșire către terasa cu uși de sticlă). Terenul are 14.8 mp, dintre care 4 mp aș dori să reprezinte drum de acces pe lângă casă.
Casă pe structură din lemn(model timber frame) Formă casă: L Parter + Mansardă (90+90mp) Suprafață: mp construiți/mp utili Parter: -Living+dining room+bucatarie(open space) -Birou(9mp) -Baie(6-7mp) -Hol intrare -Scară(+camera tehnică sub scară) Etaj: -Dormitor matrimonial(~32mp) -Baie & dressing (în interiorul D.M.) -Dormitor copil (~15mp) -Baie(~9mp) -Dormitor copil (~15mp) -Dormitor oaspeți (max 12mp) -Hol(~8)