Am nevoie de un proiect pentru casa noua
As dori sa îmi construiesc o casa formata din: parter - living cu șemineu(poate să aibă și zona de și dining),bucătărie cu insula, un dormitor, baie servici,camera tehnica, terasa . Etaj- 2 dormitoare,dresing, baie mare.
jos vreau bucatarie, camera de zi, o baie mica cu toaleta bideu si chiuveta, dormitor cu baie (cada mare, dush, wc, si bideu) si minidresing, o camera mai mica pentru masina de spalat haine si cea de uscat si sa existe destul spatiu si pt calcarea rufelor. la etaj as dorii 3 dormitoare si o baie in care sa fie wc, bideu, si dus. acoperisul vreau sa fie intr-o singura apa. terasa mare in lateral pt ambele parti cu iesire din bucatarie, camera de zi si dormitor. as dorii sa faceti un duplex cu toate detaliile de mai sus. gandit fiind in oglinda, va trebuii baile sa le puneti pe peretele din mijloc pt ca vrem sa facem o singura scurgere pt ambele case, de asemenea instalatia de apa va avea aceleasi directii si prin urmare vrem sa fim cat de practici. mentionez ca parcelele sunt undeva la 15m adancime/ 35m latime, deci duplexul trebuie gandit de la granita dintre parcele in lateral, mai mult decat in adancimea parcelei.
Am terenul in oras Chitila Lac Nuferi toate casele au acelasi proiect TIP (eu am gen Villa proiect 5 camere ) Doresc sa fac chiar ultra modern interior + Toata casa SMART si posibil asi dori un buncar la limita sigurantei doresc un proiect cat mai Fantasy Modern
Două dormitoare un livig cu bucătărie și o baie
Buna ziua, Doresc inlocuirea unui gard la strada cu o lungime de 12 ml. Inclus in el 2 porti masina si o poarta pietonala. Multumesc frumos,
Buna ziua mă interesează cat m-ar costa un proiect pentru o căsuță cu 3 camere, living, bucătărie, baie, am dori o casa pe un nivel, cu o terasa, casa tip nordic, noi locuim in Germania și am vrea ceva că pe aici, cu acoperiș așa mai jos, va trimit o poza aproximativ cum ne-ar place, am vrea sa ne apucam sa facem actele sa ne putem apuca și noi de o căsuță. Cam așa că în poza, dar suntem deschiși la oferte, asta e cam cum ne-ar place, sa arate, dar nu cu garajul in casa. Va las atașat numarul mamei mele o puteți suna pe ea 00 40 Ana Perde
CCa 90m2 , parter - doar parter
Extindere constructie
Avem un teren de mp care este extravilan. Am vrea să începem demersurile pentru planul urbanistic zonal pentru a putea ulterior să construim o casă de la zero.