Buna ziua, am nevoie de pompa de caldura. Lucrarea de montaj este in Germania. Daca aveti disponizilitatea de a va deplasa, va rog sa luati in calcul si acest aspect. Multumesc!
Nu este încălzire
Buna ziua. Avem calorifere. termopane cu geam triplex, izolatie de 10cm.
Tripan Salamander cu bagheta calda , 10 cm polistiren eps 80, 20 cm vata între tavan si pod, 30 cm vata sub țiglă. Am nevoie de pompa de caldura incalzire/racire. Multumesc!
Pompa de caldura
Centrala gaz cca.60 kw, termopane. ziduri groase de cca. 1.1 ml parter 0,8 m etaj
Casa este construita din bca si este nouă. Izolație exterioara cu polistiren grafitat de 10 cm. În interior cu spuma poliuretanică la pod de 15 cm. Deocamdată la interior nu am terminat. Sunt interesat d e pompa de caldura incalzire/ racire. Multumesc!
Izolatie 15cm vata bazaltica, m2