Revendicați gratuit acest profil și începeți să primiți solicitări direct de la clienți din zona dvs.
Revendică profilul gratuitGaraj nefunctional renovat prin schimbarea usilor de garaj cu usa normala si recompartimentat - grup sanitar cu vas wc si chiuveta.Se cere de catre urbanism Sinaia proiect de arhitectura interioara si exterioara arie protejata.De asemenea se cere schimbarea destinatiei in locuinta si avize probabil pentru apa,canal,electricitate existente la data cumpararii in .
Este un apartament la parterul unui bloc de locuințe care a fost transformat în salon de înfrumusețare. Momentan întrarea se face prin scara blocului și nu este profi. De aceea dorim o ușă exterioara cu o scară suspendată sau orice soluție se acceptă, fără a afecta accesul la conductele ce trec pe lângă.
Buna ziua, Am un teren cu o constructie mica existenta, parter + mansarda. Doresc sa fac o extindere a constructiei existente si o anexa (separata de casa). As dori un proiect de arhitectura care sa le includa pe amandoua. Pot oferi mai multe detalii despre locuinta in privat. Multumesc!
Obiectivul este sa renovam apartamentul cat mai placut , incat sa arate modern ,aesthetic,bine gandit , sa contina culori calde de preferabil ,dar putem opta si pentru culori unice , si combinatii, vrem cat mai mult spatiu de depozitare , cu cat mai putine lucruri la vedere din cele care nu ar trebui sa se vada , dorim ca baia si holul sa para mai mare , vrem mai multa lumina naturala dar si mai multa lumina nenaturala , vrem ca 2 dintre camere sa aiba mai mukt spatiu pentru ca sunt mai mici , si vrem mai putina mobila cu picioare pentru a putea curata mai usor .
Bună ziua, Doresc să solicit o ofertă de preț pentru realizarea proiectului unei case parter, cu o suprafață construită de aproximativ mp, amplasată pe un teren de mp. Locuința va avea următoarea compartimentare: - 3 dormitoare - 2 băi - Living - Bucătărie - Cameră tehnică Vă rog să îmi transmiteți o ofertă pentru: - Proiect arhitectură (PAC + PTh + DDE) - Proiect structură - Proiect instalații (electrice, sanitare, termice) - De asemenea, vă rog să îmi comunicați termenul estimativ de realizare a proiectului și documentele necesare din partea mea pentru începerea colaborării. Vă mulțumesc și aștept cu interes răspunsul dumneavoastră.
Doresc un "proiect de structura" pentru un gard . Am nevoie de parte scrisa si de partea desenata, realizata de un specialist autorizat in conformitate cu legislatia in vigoare. !!! Am proiectul de arhitectura. Este vorba de un gard din "jaluzele", ce are la baza 4 stalpi din teava de 8cm x 8 cm, ca in imaginea atasata. Gardul in voi realiza in sector 2 Bucuresti. Astept ofertele dvs . Multumesc.
dorim consultanță pentru amenajarea unei părți din apartament la un nivel decent de confort (nu lux): bucătărie, hol, sufragerie. Nu dorim o renovare completă - nu e necesar. Nu avem nevoie de un plan tehnic sau răbdări - ne-ar ajuta o ședință de consultanță pentru ca noi să putem să luăm mai ușor deciziile. E un apartament cu 3 camere, în bloc vechi, în Militari, Sector 6, București.
Elaborare Concept Arhitectural Ansamblu rezidențial destinat seniorilor. Prezenta ofertă tehnică are ca obiect elaborarea conceptului arhitectural pentru ansamblul rezidențial destinat seniorilor din cadrul proiectului „Vatra Histriei”. Conceptul arhitectural va avea în vedere: • definirea funcțiunilor principale (locuire individuală și asistată, spații medicale și de monitorizare, spații comune, zone administrative și tehnice); • stabilirea funcțiunilor complementare (spații pentru socializare, recuperare, activități recreative, servicii conexe); • configurarea relațiilor funcționale dintre acestea, în vederea asigurării unui flux coerent și eficient; • conturarea soluțiilor volumetrice și a principiilor de organizare urbanistică a ansamblului; • integrarea construcțiilor în contextul natural și construit al amplasamentului; • respectarea normativelor în vigoare privind accesibilitatea, securitatea la incendiu, siguranța utilizatorilor și cerințele specifice locuirii pentru seniori. Conceptul va fundamenta etapele ulterioare de proiectare (studii preliminare, faza D.T.A.C., P.T. și D.E.), asigurând coerența dezvoltării ansamblului din punct de vedere funcțional, estetic și tehnic.
Locație: Gheorghieni (jud. Cluj), teren de aproximativ 2. mp, cu diferență de nivel pe parcelă. Pe teren există o construcție veche pe care intenționăm să o demolăm. Dorim să construim: Casă pasivă, aproximativ mp amprentă la sol 2 niveluri (nivel inferior parțial îngropat) Formă simplă, rectangulară, acoperiș în două ape Pod neîncălzit (spațiu tehnic/depozitare) Fără balcoane sau console complicate Terasă la nivelul parterului, orientată sud-est Separat: Garaj independent ~60 mp (2 mașini), neîncălzit (pentru garaj nu dorim sistem Izodom, ci o soluție constructivă mai simplă și mai economică; încă analizăm opțiunile) Dorim o casă simplă, modernă, eficientă energetic, cu accent pe durabilitate și performanță pe termen lung. 2. Sisteme tehnice planificate Sistem Izodom pentru structură Pompă de căldură geotermală Încălzire în pardoseală și tavan, răcire în tavan Ventilație cu recuperare de căldură Panouri fotovoltaice cu baterii Posibil sistem de rezervă pe gaz sau lemne
Buna ziua, As dori un proiect/model casa, pe o suprafata micuta, de aproximativ 70-90 mp, pe un teren de o suprafata totala de mp. Am sa va atasez o schita cu terenul. Casa as vrea sa fie cumva impartita in 2 ca un fel de duplex (1.o bucatarie inchisa, baie, dormitor si un living micut, 2. o bucatarie inchisa, o baie, un dormitor si un living) si eventual o mansarda locuibila pe toata suprafata. Eventual constructia sa se faca pe constructia C1, C4 SI C5. Nu trebuie sa fie aceleasi dimensiuni ..insa ca si reprezentare in spatiu, orientativ...