Aș vrea să spun că am fost foarte impresionat de rapiditatea cu care am primit ofertele și de intervalul scurt de timp în care a fost executata lucrarea. Un serviciu excelent!
Vreau sa multumesc atat antreprenorului care ne-a facut lucrarea, cat si celor de la Necesit. Suntem foarte incantati de termopanele noi.
Noile noastre termopane arata extraordinar. Vreau să transmit mulțumiri echipei care le-a montat pentru ca au facut o treabă minunată. Cu siguranta voi folosi Necesit in curand!
Diferitele tipuri de ferestre au avantaje și dezavantaje diferite. Ferestrele din lemn sunt un bun izolator natural, atât pentru sunet, cât și pentru căldură. Ferestrele din PVC sunt cele mai avantajoase și, prin urmare, cea mai populară alegere. Ferestrele de calitate mai bună oferă în continuare o izolare fonică și termică comparabilă, dar, pe de altă parte, sunt sensibile la schimbările de temperatură - se pot lăsa la temperaturi ridicate. Ferestrele din aluminiu sunt cele mai puternice, mai durabile și mai stabile, dar și cele mai scumpe.
Pentru o bună eficiență termică, este important să alegeți ferestre de bună calitate - acestea pot fi din lemn, PVC sau aluminiu. De asemenea, este important să alegeți instalarea corectă a ferestrelor. Acest lucru se datorează faptului că instalarea ferestrelor RAL asigură o izolare termică mult mai bună decât instalarea ferestrelor convenționale.
Durata de viață a ferestrelor depinde de calitatea acestora. În principiu, ferestrele au o durată de viață între 10 și 30 de ani, iar ferestrele din aluminiu chiar mai mult. Ar trebui să aleg instalarea ferestrelor tradiționale sau RAL? Este preferabilă instalarea ferestrelor RAL, este mai scumpă, dar asigură o izolare mult mai bună decât instalarea spumei poliuretanice. Atunci când alegeți un instalator de ferestre, vă recomandăm să vă asigurați că acesta este certificat RAL.
Dorim ca acestea sa fie culoarea alba, tripan, cu un coeficient de transfer termic bun si un pret atractiv pentru noi......Va rog sa ne dati o oferta comparativa.Ofertele sa aiba si montajul inclus. Ca alte amanunte, la cele doua usi de exterior sa fie panel jos, si in partea de sus, aproximativ 1/3 sa fie doua geamuri despartite pe verticala, prin care sa treaca lumina , dar sa nu fie clare . La usa de balcon sa fie doar sticla impartita in doua pe orizontala. Geamul rotund sa fie din sticla termopan, nu tripan. Dimensiunile oferite de noi reprezinta golul de geam sau de usa. In aceasta saptamana sunt in zona fara semnal asa ca va rog mult sa luam legatura doar pe mail sau WhatsApp. Daca doriti sa sunati normal, va las nr. de tel. al sotului , putem vorbi si asa. Atasez dimensiunile. Cu stima,
montaj ferestre termopan, com. panticeu sat sarata, jud cluj- 8 ferestre mari, 1 mic pt baie si o usa de intrare exterioara casa, usa de balcon, si 3 usi
Vă descurcati cu dimensiunile direct de pe planul apartamentului ? Între living si balcon vrem termopan cu ușa culisantă(glisanta). Multumesc frumos!
Timplarie PVC, culoare stejar auriu Usa in doua canate : x mm Geam in doua canate : unul fix si unul mobil , x mm Doua geamuri intr-un canat , foi mobile : x mm Cerinte : PROFILUL -grosimea peretelui exterior a profilului : 3 mm, clasa A (pentru rezistenta la expunerea soarelui) -profilele din otel la interior sa fie prinse cu suruburi autofiletante din 2-25 cm, armatura 2mm -adincimea profilului sa fie mai mare de 75 mm -profilul sa fie prevazut cu 3 chedere, un cheder sa fie central STICLA TERMOPAN -foaie de sticla LowE interior si 4 anotimpuri la exterior - gaz ARGON sau KRIPTON -pachetul de sticla sa nu fie sub 24 mm -bagheta distantier sa fie din PVC FERONERIA (marca ROTTO, MACO, GU) La ferestre feroneria sa aiba: -inchidere suplimentara pe spate -actionare gresita -cel putin doi bumbi de inchidere tip ciuperca Minere secustik Antiflambaj la foaia 2 a Broasca tip spanioleta de 92 mm (sa nu fie de 85mm) La usile in 2 canate pe foaia a 2 a –zavor actionare din mijloc ACCESORII SUPLIMENTARE -prezenta solbancului pt glaf -glaf PVC la interior -plase insecte -grile de aerisire GARANTIA ?
Buna ziua. As dori o oferta de pret pentru 20 buc geam termopan pt bloc x cu 2 geamuri fixe (st + dr) si cu deschidere in mijloc. Multumesc.
Am nevoie de ferestre termopan, gri antracit, pentru un duplex. As dori cam in 3 maxim 5 saptamani sa puteti face montajul lor. Am si planurile cu dimensiuni, tot ce e nevoie, dupa ce vorbim la telefon vi le voi trimite direct pe emailul dvs.
x geam fix, fara deschidere x 80 usa termopan, jumătate pvc, jumătate geam termopan Contact si ofertare pe email, va rog. Multumesc!
Buna ziua, Va rog, as dori oferta pentru executie si montaj : - 2 buc. fereastra termopan - pvs alb - 5 camere Rehau- dubla deschidere + sita- feronerie buna, dimensiunea x cm - 1 Buc Fereastra + usa balcon - pvs alb - 5 camere Rehau (fereastra fara deschidere) - dimensiune fereastra (* ) + 75 cm (latime usa balcon) * cm (inaltime usa) - usa cu doua ochiuri de geam. Doresc si o oferta economica (dar sa fie ok) pentru pvs alb - 4 camere - la aceleasi produse si dimensiuni. Cu stima,
termopan alb, dimenisiuni si model conform atasament. Contact si fertare pe email, va rog. Multumesc!
Pentru dimensiunile ferestrelor am nevoie de sfat. Mai jos sunt dimensiunile deschiderii ce trebuie închisă cu termopan. Sunt doua laturi: L1=cm, H1=cm L2=cm, H2=cm