Buna seara, asi dori o constatare și o lista a cheltuielilor reparației unui acoperiș al unui bloc de 3 etaje. Am achiziționat o garsoniera la ultimul etaj in stare perfecta acum 4 săptămâni iar după ploile abundente de săptămâna trecută, am găsit peretele de la balconul închis care este amenajat că și bucătărie, cum infiltrații de apa și cojita toată tencuiala, iar sub bucățile care cad se poate observa rigipsul mucegăit.debpe geam se pot observa caferii de lemn inegriti și doresc o verificare a țiglelor pe acoperiș că să înțeleg motivul infiltrării ploii.
buna ziua! va rog sa ma ajutati cu o oferta pentru un proiect de Casa dispusa pe parter in forma de L ( design minimalist) aprox - mp utili Ca si componenta am vrea 4 dormitoare( unul master cu baie si dressing),bucatarie, living+dining, doua bai, camera tehnica. Terenul este de mp cu doua deschideri la drum.
Am o baie patrata in care doresc sa schimb vana cu o cabina de dus. In prezent apa la vana imi vine de la robinetul, de la chiuveta, care este montat pe perete (asa a fost proiectat blocul). Voi avea nevoie sa imi fie montata cabina de dus si trasa coloana de apa la ea si de mutat coloana la chiuveta, deoarece v-a trebui sa o schimb cu una mai mica deoarece vana are doar 66 cm si eu doresc sa pun o cabina de dus de 80 cm.
E vorba de 2 camere : un dormitor de aprox. 12 m2 si o sufragerie de aprox. 18 m2. Ideal ar fi pentru mine, sa existe un decalaj intre montajul parchetului in cele 2 camere. Initial sa se monteze in dormitor si ulterior in sufragerie, dupa o saptamana sau doua. Lucrarea ar puitea incepe in 1 septembrie.
Bună ziua, doresc un electrician care sa verifice toată instalația electrica din casa , inclusiv firele conductoare de la sursă, am facturi de curent exagerat de mari , și nu știu de unde , nu știu dacă este o problema la curent sau a unui aparat din casă, doresc pe cineva care poate sa îmi spună precis , ce consumatori se află în casă și de ce exista un consum atât de mare , având în vedere ca este o casă simplă
Bună ziua, doresc ,o evaluare,un fereastra și o usa și 4 geamuri. Va doresc o zi frumoasă.
Buna ziua, Usa de exterior metalica, cu dimensiunea de 1,3 m/ 2,56 m, cu un pui lateral stanga si un luminator deasupra usii. Geamurile lateral stanga si deasupea usii sa fie tripan. Geamurile de la mijlocul tripanului sa fie un vitraliu, cu un desen pe care pot sa vi-l trimit daca puteti sa-l realizati sau daca nu, pot sa-l comand la o firma specializata. Obs1: Usa sa aiba sistem antiefractie, sa aiba sistem de inchidere cu cheie si cu yala separate. Pentru alte detalii putem dialoga pe telefon, whatsapp, e-mail;
Am o sanipompa pe care am reusit sa o blochez cu un servetel umed. As avea nevoie de cineva care sa o desfaca si sa scoata servetelul de pe cutit. Acest lucru ar presupune si desfacerea vasului de WC deoarece sanipompa este pozitionata in spatele lui. https://www.dedeman.ro/ro/sanipompa-pentru-ape-uzate-saniflo-sanitop-silence--w-h-max-5-m-pentru-dus-bideu-masina-de-spalat-vase-masina-de-spalat-rufe-toaleta-lavuar--v/p/?srsltid=AfmBOopLHD6WUG_BIC4NoOrQXXxmrDE1saRIWKPUYtP1WTUXIubqn
Buna ziua, ma gandesc la variants instalatii until sistem fotovoltaic in Cluj, centru, la un apartament de la parter. Casa are inca 2 apartamente. Am o centrala electrica Feroli 12kw si vreau sa reduc consumul cat se poate de mult. Caut sistem fotovoltaic cu avans zero, in rate. Si as dori ca firma sa ma ajute si cu demersul pentru autorizatii. Mumtumesc